dmr casting oyunculuk eğitimi

Profesyonel Oyunculuk Eğitimi ve Kursları

Hiç şüphesiz günümüzün en trend mesleği oyunculuk ve modelliktir. Bir çok çocuğun, gencin ve yetişkinlerin her zaman hayali arasında oyunculuk bulunmaktadır. Ajansımıza gelen onca başvuru ve mailleri dikkate aldığımızda soruların büyük bir kısmı “oyuncu olmak istiyorum, nereden başlamalıyım?” şeklinde olmaktadır.

Her meslekte olduğu gibi oyunculuk mesleği içinde kesinlikle iyi bir oyunculuk eğitimi alınması gerekmektedir. Günümüzde bir çok insan cast ajanslarına oyunculuk başvurusu yaparak oyuncu olabileceğini düşünmektedir. Böyle bir şey kesinlikle mümkün değildir. Film yapım şirketleri her ne kadar oyuncu arayışlarını oyuncu ajanslarından ve model ajansı gibi kurumlardan temin etseler de, eğitimsiz oyuncu adaylarının projelerde rol alma şansı çok azdır.

Daha önce de söylediğimiz gibi cast ajansların elinde sihirli bir değnek yoktur.

Oyuncu olmak isteyen adaylar kesinlikle iyi ve profesyonel bir oyunculuk eğitimi almalıdır. Bir çok insan çok iyi taklit yapabildiğini söylemektedir. Ayrıca ikna kabiliyeti yüksek insanlar çok iyi oyunculuk yapabileceğini düşünmektedir. Böyle bir şeyde mümkün değildir.

Oyunculuk mesleği için yetenek, ikna kabiliyeti ve özgüven kesinlikle çok önemlidir. Fakat, bu özellikleri barındıran her kişi ne yazık ki oyuncu olamaz. Oyunculuk için ünlü komedyen Cem Yılmaz’ın da dediği gibi “Eğitim Şart”.

Şimdi bizlere gelen sorulardan bazılarına cevaplar vermeye çalışalım;

Oyunculuk Eğitimi Nereden Alınır?

Oyunculuk Eğitimi Fiyatları Ne Kadar?

Ücretsiz Oyunculuk Eğitimi Alabilir Miyim?

Oyunculuk Eğitimi Ne Kadar Sürer?

Tiyatro ve Dizi, Sinema Oyunculuğu Arasında Fark Var Mı?

Bizlere oyunculuk eğitimi ve en iyi oyunculuk kursları nerede tarzında sorular da gelmektedir, fakat bu yazımızda genel anlamda bilgiler vermeye çalışacağız.

Oyunculuk Eğitimi Nereden Alınır?

Ülkemizde bir çok oyunculuk okulu ve kursları bulunmaktadır. İyi bir oyunculuk eğitimi almak için sektörde adını duyurmuş ve eğittiği oyuncuları bir kaç projeye yönlendirmiş oyunculuk eğitimi veren firmalar tercih edilmelidir.

Günümüzde usta oyunculardan ve eğitmenlerden oyunculuk eğitimi alınabileceği gibi, çeşitli kültür merkezlerinde de oyunculuk eğitimleri alınabilmektedir. Biz genelde sektörde iyi bir yer edinmiş usta oyunculardan birebir veya üçlü, beşli gruplar halinde oyunculuk eğitimi alınması taraftarıyız.

atilla yiğit ile kamera önü oyunculuk eğitimiProfesyonel çalışan bir çok oyuncu ajansı ve oyuncu okulları kendi bünyesinde kamera önü oyunculuk eğitimi vermektedir.

Biz DMR CASTING olarak yalnızca ajansımıza kayıtlı ve yeteneğine güvendiğimiz oyuncu adaylarımıza eğitim vermekteyiz. Kendi ajansımıza kayıtlı oyuncu adaylarımızın eğitimlerini usta oyuncular vermektedir. Kısacası iyi bir oyunculuk eğitimi almak ve sektörde projelerde yer almak istiyorsanız bizi tercih edebilirsiniz.

Oyunculuk Eğitimi Fiyatları Ne Kadar?

Oyunculuk eğitimi fiyatları eğitimin türüne, süresine ve eğitmene göre değişmektedir. Ama genelde 4 Ay süren toplamda 64 saat verilen Kamera Önü Oyunculuk eğitimlerinin fiyatı aylık 5.000TL. – 10.000TL. arasındadır.

Çok istisnai durumlarda 6 ay süren toplamda 96 saatlik eğitimlerin fiyatları 4 aylık eğitime göre değişiklik gösterir. Bizim eğitim fiyatlarımız yukarıdaki gibi hesaplanmaktadır. Detaylar için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ücretsiz Oyunculuk Eğitimi Alabilir Miyim?

Elbette ücretsiz oyunculuk eğitimi alabilirsiniz. Biz ve bizim gibi çalışan bir çok oyuncu cast ajansı, bir projeye seçtirdiği yetenekli oyuncu adaylarını, projeye girmeden önce hızlandırılmış bir temel oyunculuk ve kamera önü oyunculuk eğitimine sokuyor. Bu durum yalnızca bir projeye seçilen oyuncu adayları için geçerlidir.

Bunun yanında, yukarıda da bahsettiğimiz gibi her ilde, hatta her ilçede bulunan kültür merkezlerinde dönem dönem tiyatro oyunculuk kursları, kamera önü oyunculuk kursları açılmaktadır. İlçenizdeki kültür merkezlerindeki oyunculuk okullarına ücretsiz katılabilirsiniz.

Kültür merkezlerindeki oyunculuk eğitimi sizin sektörde bir şeyler yapabilmeniz için yeterli olmasa da oyunculuk yeteneğinizi önemli ölçüde pozitif etkisi olacaktır. Ayrıca, biz bu sektörde deneyim kazanmış. Örneğin; bir kaç dizide oynamış veya sinema filmlerinde oynamış deneyimli oyunculardan eğitim almanızı daha çok istiyoruz.

Sektörde tecrübeli isimler hem projelere seçilmeniz için audition çekimlerinde neler yapacağınızı. Hem de, sektöre oldukça hakim oldukları için nasıl bir eğitimden geçmeniz gerektiğini iyi bilmektedirler. Bu anlamda ücretsiz oyunculuk eğimleri seçerken bu durumu da göz önüne almanızı tavsiye ederiz.

Oyunculuk Eğitimi Ne Kadar Sürer?

Yukarıda da bahsettiğimiz oyunculuk eğitimleri süresi, türüne ve eğitmene göre değişiklik gösterir. Tiyatro oyunculuğu eğitimi ve kamera önü oyunculuk eğitimi eğitimleri en az 4 ay alınmalıdır. Zira daha kısa alınan oyunculuk eğitimleri workshop niteliğinde olacaktır ve eğitim alan oyuncu adayına çok bir şey katmayacaktır.

İyi bir oyunculuk eğitimi 6 ay kadar sürmektedir. Bu durum daha önce söylediğimiz gibi eğitim çeşidine, eğitimi alacak öğrenciye ve oyuncu eğitmenine göre değişiklik göstermektedir. Bu konu hakkında ajansımızı arayarak detaylı bir bilgi alabilirsiniz.

Tiyatro ve Dizi, Sinema Oyunculuğu Arasında Fark Var Mı?

Elbette var. Tiyatro oyunculuğu ve kamera önü oyunculuğu arasında dağlar kadar fark fardır. Tek benzerlik ikisinin de adında oyunculuk geçmesidir.

Tiyatro oyunculuğunda yetenek ve kabiliyet önemlidir. Tiyatro oyunculuğunda oyuncu 20 kere prova yapar ve 1 seferde oynarlar. Üzerlerine ışığı basarlar ve seyirciyi görmezler bile. Ama kamera önü oyunculuğu bu şekilde değildir. Daha çok teknik gerektirir. Zira plan plan, sahne sahne çekilir ve kurguda birleştirilir. Dolayısıyla, kamera önü oyunculuk eğitimi almadan bir oyuncunun dizi, sinema veya reklam filmlerinde rol alması çok zordur. Bu anlamda biz kesinlikle iyi bir oyunculuk eğitimi alınmasından yanayız.

Sizde iyi bir oyunculuk eğitimi almak, dizi, sinema veya reklam filmlerinde rol almak istiyorsanız hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Oyunculuk Eğitimi İçin Formu Doldurunuz.

1 cevap
  1. Rebecca Al Arjani
    Rebecca Al Arjani says:

    Ben Rebecca Al-Arjani, 15 yaşında, Suudi Arabistan’dan.Oyunculuk okumak istiyorum ve Türkiye’de ünlü bir aktris olmak istiyorum ama nereden başlayacağımı bilmiyorum.Tek bildiğim bu. hırslar. Ve gerçekleştirmek istediğim hayaller.

Yorumlar kapalı.