cast ajansları ile oyuncu olmak

Cast Ajansları İle Oyuncu Olmak

DMR CASTING, günümüzün eğlence ve popüler kültür mecraları arasındaki televizyon, sinema ve basın sektörlerine yeni yüzler kazandırmak hedefiyle yola çıkmış olan ve son derece başarılı işler yapan kuruluştur.

Cast Ajansları İle Oyuncu Olmak. Yazımızın İçeriği:

Cast Ajansları Nedir ve Nasıl Çalışırlar?

Televizyondaki dizilerin, yarışma ve talk show programlarının bu kadar çok izlendiği, sinemaya bu kadar çok seyircinin geldiği bir sosyal ortamda bu alanlarda faaliyet gösterecek olan aktör, aktris, yardımcı oyuncu, figüran, sunucu, model, manken vb. birçok kişiyi istihdam etmeye yönelik bir talep ortaya çıkmıştır. Böyle bir ortamda cast ajansları, talep eden (prodüksiyon şirketleri, film ve televizyon yapımcıları, ürün çekimi yapan moda fotoğrafçıları) ile arz eden (oyuncular, modeller, mankenler vs.) birimler arasında ideal bir noktada buluşmayı sağlayan aracı kuruluşlardır.

Bu kuruluşlara internette bulunan web siteleri üzerinden başvuruda bulunulur. Söz konusu bu başvurular arasından uygun olup beğendikleri ile görüşüp anlaşır, kamera önü oyunculuk eğitimi alan adaylar ile bir sözleşme imzalarlar. Sözleşmeler genellikle 1-3 senelik olarak hazırlanan kontratlar şeklindedir ve bu sözleşmeye dayanarak oyuncu ajansı tarafından alınan “komisyon ücreti” oyuncu, manken ya da modellerine işveren yapımcı şirketin ödediği ücretin yaklaşık yüzde 20’lik kısmıdır. Yani belli istisnalar olmakla birlikte oyuncu ajansları, iş imkanı yarattıkları portföyleri dahilindeki yıldız adaylarının kazancından beşte birlik bir kesinti yaparlar. Bu tarife deyim yerindeyse piyasada genel geçer olan bir tarifedir.

Cast Ajansları Oyunculara Nasıl Fayda Sağlar?

Cast ajansları bugünün şartlarında oldukça önemli bir hizmeti ifa ederek oyuncu, manken ya da modellik yapan kitle ile işveren konumundaki yapımcıları firmaları bir araya getiren oluşumlardır. Cast ajansları oldukça profesyonel bir etkide bulunurlar. Üstelik portföylerinde yer alan oyuncu ve model adaylarına uzun kariyerlerinin henüz ilk yıllarında özellikle finansal ve hukuki açıdan rehberlik ve danışmanlık yaparak yol gösterirler ve bu kişilerin kariyerlerinin menfaati için danışmanlık hizmeti verirler.

cast ajansı oyuncu seçimi

DMR CASTING Hakkında Bilinmesi Gerekenler.

Bu işlerle ciddi bir şekilde ilgilenen herhangi bir kişiyi çevirip “en güvenilir cast ajansları hangileridir?” şeklinde bir soru yöneltmeniz durumunda size verilecek cevaplardan birisi de DMR CASTING olacaktır.

DMR CASTING 2010 yılında faaliyetlerine başlamış ve kurulduğu ilk günden bu yana birçok yeni ismi sektöre kazandırmış bir cast ajansıdır. DMR CASTING ailesine katılmak için Ajans Başvuru sayfasından başvurunuzu oluşturmalısınız.

2 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir