Ünlülerin Ajansları ve Menajerleri

Ünlülerin Ajansları ve Menajerleri

Televizyon dizilerinde, sinema ve reklam filmlerinde sürekli gördüğümüz her oyuncunun bir oyuncu ajansı vardır. Yapım firmalarının oyuncu arayışları genelde ajanslar tarafından sağlanır. Cast direktörlüğü birimi, senaryodaki karakterleri analiz ederek ajanslar vasıtasıyla karakterleri seçerler ve projeye dahil ederler.

Ajansımızın yöneticisi ve menajeri Emre DEMİR‘in instagram hesabını takip edebilirsiniz.

Ajanslara kayıtlı ünlü oyuncular veya cemi celebirty dediğimiz yarı ünlü oyuncuların kesinlikle bir cast ajansı veya menajeri bulunmaktadır. Sektör de genelde İstanbul’da bulunan ajanslar tercih edilir. İstanbul cast ajansı ve model ajansı yapımcı firmalar için her zaman ilk tercih olur. Oyuncuların Pr, basın ve imaj çalışmalarını sağlıklı bir şekilde yürütebilmeleri için kesinlikle bir oyuncu ajansına veya menajere ihtiyaç duyarlar.

Ünlülerin Ajansları ve Menajerleri, Yazı İçeriği:

Ünlüler Hangi Ajanslar İle Çalışır?

Cast Ajansları Ünlü Yapar Mı?

Ünlü Çıkaran Ajanslar

Hangi Ajanslar İle Çalışmalıyız?

Ünlüler Hangi Ajanslar İle Çalışır?

Ekranlarda gördüğünüz ünlü oyuncular hangi ajanslar ile çalışır? Bu sorunun cevabı çok basit. Ünlü oyuncular veya oyuncu adayları yukarıda da bahsettiğimiz gibi pr, basın ve imaj çalışmalarının yapılabilmesi için bir menajere veya oyuncu ajansına ihtiyaç duyarlar. Her oyuncu kendi alanına göre bir ajans veya menajer belirler. Örneğin, bir oyuncu adayı diyaloglu rollerde değil de yalnızca figüran (fgr) olarak setlerde görev almak istiyorsa, o zaman ilk tercihi figüran ajansları olmalıdır. Veya modellik yapmak isteyen adaylar da ürün çekimi yapılan firmalara model desteği veren ajanslar ile çalışmalıdır.

Sektöre yeni başlamış oyuncu adayları iyi bir oyunculuk eğitimi aldıktan sonra kendilerine bir cast ve oyuncu ajansı seçerler. Dizilerde, reklam filmlerinde ve sinema filmlerinde yardımcı oyuncu olarak görev almaya başlarlar.

Eğer amaç figüranlık değil de, ürün fotoğraf çekimi için modellik veya dizi, sinema oyunculuğu ise kesinlikle bir cast ajansı ile çalışılmalıdır. Ünlü oyuncuların bir çoğu sektörde en ünlü oyuncu ajansı ve menajerler ile çalışmaktadır. DMR CASTING bu ajanslardan biridir.

Dizi, Sinema ve Reklam filmlerinde rol almak için hemen başvur!

 

Cast Ajansları Ünlü Yapar Mı?

Bu soru genelde çok sorulur ve bize gelen maillerdeki soruların %60’ı cast ajansları ünlü yapar mı? Şeklinde olmaktadır. Bu soru açıkçası ajanslara değil kişinin kendisine sorulmalıdır. Sonuç olarak ajansların elinde bir sihirli değnek yok. Dokundurdukları kişiler ünlü olmaz.

Oyunculuk yapmak isteyen oyuncu adayının öncelikle öz güveni yüksek, eğitim almış ve sektörde biraz tecrübe etmesi gerekmektedir. Daha sonrasında yukarıda da bahsettiğimiz PR, Basın ve İmaj çalışması yapıldıktan sonra ünlü olur veya olmazlar.

Ünlü Çıkaran Ajanslar

Yine en sık karşılaştığımız sorularda biri de, Ünlü çıkaran ajanslar hangileridir? Burada şöyle bir açıklama yapmak gerekir. Sektörde yer edinmiş ve kaliteli casting hizmeti veren oyuncu ajansları ve manejerler, kendilerine gelen briefler doğrultusunda oyuncuların sunumlarını yaparlar ve oyuncu dizide veya sinema filminde rol alır. Bu dizinin veya sinema filminin ne kadar çok izlendiği, tabiri caizse tutup tutmadığı önemlidir.

Ajanslar oyuncuları projelere sunar ve orada rol almasını sağlarlar. O proje tutarsa oyuncularda ünlü olabilir. Tutmaz ise oyuncu projede oynadığı ile kalır. Burada ajansların ünlü çıkarıp çıkarmadığı tartışılmaz. Çünkü bu sorunun cevabı projelerle ve oyuncuyla doğru orantıdadır.

Hangi Ajanslar İle Çalışmalıyız?

Hangi ajanslar ile çalışıp çalışmama cevabını aslında yazının en başında vermiş olduk. Eğitim almış ve sektörde mesleğini oyuncu olarak icra etmek isteyen herkes bir profesyonel cast ajansı ile çalışmalıdır. Eğer amaç dizilerde, sinema filmlerinde veya reklam filmlerinde kısa görünmek ise ilk tercih etmeniz gereken kurumlar figüran ajanslarıdır.

DMR CASTING profesyonel oyuncu ajansıdır. Ve yalnızca dizi, sinema ve reklam filmlerine oyuncu ve model temin etmektedir. DMR CASTING’e kayıt olmak için öncelikle başvuru yapmanız gerekmektedir.

DMR CASTING BAŞVURU FORMU

 

14 cevaplar
 1. Ali Jabbarov
  Ali Jabbarov says:

  Merheba Ben -29/09/1965 doğumlu Ali Jabbarov Azerbaycan asıllı KKTC vatandaşıyım . G.Magusada yaşıyorum .Gök TÜRK Dövüş sanatları Kurucusuyum 1988-Taşkent özbekistan. Boks hocasıyım ve düblörlük yaptım. Tyatro oyunculuğum varb . Hun glıcı , bıçak ve diğer silahlarla dovüş sahneleri kurma uzmanıyım . Aksyon içerikli projelerim var. Yazdığım hikayelerin gerografilerini yapmaktayım .Tel-0542 850 25 ** Saygılar.

  Cevapla
 2. Ali Jabbarov
  Ali Jabbarov says:

  Merhaba Ben Ali Jabbarov 29/09/1965 doğumlu 169 boy ,68 kilo, saçsizim. Göz rengim kaveyi Azebaycan Türkü yüm KKTC.Vatandaşiyim. Kibris G.Magusada yaşiyorum .GökTürk Dövüş Sanatlarinin ve Hun kliç Sanatinin gurucu hocasiyim .Aksiyon dalda hikayeler yazar, kerografist ,oyuncu ve düblörüm…tel: 0542 850 25 13 ..Saygilar…

  Cevapla

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir