dizi oyunculuk başvurusu nasıl yapılır

Dizi Oyunculuk Başvurusu Nasıl Yapılır?

Günümüzde reklam filmlerinde, sinema filmlerinde ve dizilerde oynamak bir çok kişinin hayalidir. Bir çok kişi dizi ve filmlerde rol alabilmek için çeşitli girişimlerde bulunur. Ülkemizde dizi oyunculuk başvurusu ile ilgi bir çok kurum çalışmaktadır. DMR CASTING‘de oyuncu adaylarının dizilerde rol alabilmesi için çeşitli projelere sürekli oyuncu sunumu ve temini yapmaktadır. DMR CASTING cast ajans anlamında ve dizi oyunculuk başvurusu hizmetinde en iyi oyuncu ajansları arasındandır.

Bu yazımızda dizilerde oynamak için neler yapılmalı? ve dizilerde rol almak için nasıl başvuru yapacağınızdan bahsedeceğiz.

Dizi Oyunculuk Başvurusu Nasıl Yapılır? Yazı İçeriği:

Kimler Dizilerde Oynayabilir?

Diziler Oyuncuları Nasıl Seçer?

Dizi Oyunculuk Başvurusu Nereye Yapılır?

Kimler Dizilerde Oynayabilir?

Öncelikle kamera önü oyunculuğu eğitimi almış ve güzel bir cast ajansı ile çalışan herkes dizilerde oynayabilir. Bazen kamera önü oyunculuk eğitimi alamamış ama iyi bir cast ajansı ile çalışan oyuncu adayları, doğuştan gelen oyunculuk yeteneği ve yüksek özgüveni ile eğitimsizde dizilerde oynayabilir.

Oyunculuk için çoğu zaman güzel bir fizik veya manken gibi bir dış görünüş aranmaz. Kısa boylu, sert bakışlı veya yüzünde çeşitli yara izleri olanlar bile dizilerde rol alabilir. Örneğin; Mafya lideri, uyuşturucu kaçakçısı, sokak çocuğu veya mülteci karakterlerine uygun olabilecek tipolojide oyuncularda gereklidir.

Bu anlamda yetenekli veya eğitim almış herkes dizilerde oynayabilir.

Diziler Oyuncuları Nasıl Seçer?

Ajansımızın mail adresine ve bize çeşitli sosyal medya hesaplarımızdan sürekli gelen sorulardan biriside “Diziler Oyuncuları Nasıl Seçer?” oluyor. Diziler, dizi yapan yapımcı firmaları. Senaryoya uygun karakterlerin teminini genelde bizim gibi kurumsal çalışan cast ajanslarından ve oyuncu menajerlerinden yaparlar.

Ajanslara gönderilen brifler doğrultusunda cast ajansları senaryodaki karakterlerin analizlerine göre bünyesinde kayıtlı oyuncuların sunumlarını yaparlar ve gerekirse yapımcı firmalar. Cast ajansı tarafından sunulan oyunculardan Audition alır veya daha önce oynadığı projeleri görmek için Showreellerine bakarlar.

Ama genelde bir karakter seçilirken deneme çekimleri yani auditionlar yapılır. Dizilerde oynamak için öncelikle bir iyi bir oyuncu ajansına kayıt yaptırmak gerekir.

Dizi Oyunculuk Başvurusu Nereye Yapılır?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi dizi yapımcıları oyuncuları bizim gibi kurumsal çalışan cast ve oyuncu ajanslarından temin ederler. Dizi oyunculuk başvurusu ve diğer projelerde (sinema, reklam filmi vs.) rol alıp oyunculuk yapmak için iyi bir cast ajansına başvuru yapmanız yeterlidir.

Biz DMR CASTING olarak yayınlanan ve yeni yayına girecek tüm diziler ile çalışmaktayız. Ülkemizde hizmet veren tüm yapımcı firmalar ile çalışmaktayız. Dizi oyunculuk başvurusu için aşağıdaki linke tıklayarak ajansımıza başvuru yapabilirsiniz. Ajansımız tüm başvuruları onaylamamaktadır. Onaylamadığımız başvuruları, başvuruyu yapan oyuncu adayının kariyerini etkilememek ve şirket politikamız gereği açıklamamaktayız.

DMR CASTING BAŞVURU FORMU

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir